موضوعي  که می خواهم بگم، چیزی نیست که من جدید کشف کرده باشم و حالا مثل ارشمیدس بخواهم با یک وضع منکراتی (خدا به دور)مثلا از حموم بزنم بیرون و داد بزنم «اوره کا ...اوره کا»!!!!.... فقط چیزی که الان بیشتر درکش کردم ...

ما و اونا!!!!

ما (یعنی کلا ما و شما)، چه اونایی که میان تو اینترنت و فکر می کنند به منابع مختلف خبری دسترسی دارند و چه اونایی که چند تا کتاب مثلا عمیق و خفن میخونن و کلی ایده آلیست میشن و چه اون دانشجوهایی که شب ها تو خوابگاهها میشینن و برای هم چایی میریزن (و گلاب به روتون شاید سیگار هم میکشن) و در همین حال مشغول نقد تمام دول و حرکتهای سیاسی دنیا هستن ....معمولا دقیق روي این نکته فکر نمی کنیم که جامعه ای که بیرون هست خیلی با این جوامع ما فرق داره.

یعنی درسته که ممکنه شما از وضع یک فرد عادی جامعه(یک شاغل آزاد، کارگر یا هر کس دیگه ای) تا حدودی اطلاع داشته باشید؛اما ممکنه اون حتی همین اطلاع مختصر رو هم از شرایط شما و یا ایده آل هاتون نداشته باشه.....حالا اینکه کدومتون اطلاعات درست تری دارید و چرا این شکاف عقیدتی-اطلاعاتی هست و چرا و کی و کجاش رو من کاری ندارم...اما خلاصه کلام اینه که این فرق موجود می باشد و خیلی ریشه ای تر از این حرفها هست که شما احیانا با چندین جلسه بحث با هر کدام از سایر افراد جامعه بتونین طرز فکر اونا رو مثل خودتون بکنید.

حالا چرا من این حرفا رو اینجا میزنم؟ به خاطر اینکه خیلی از دوستان ما که تازه از محیط دانشگاه و جو اون جدا شده و وارد دریای جامعه شدند، چنان از تفاوت های طرز تفکر و رفتار و عقاید و نیاز ها و هر چیزی که بتونین هویت تعرفش کنین بین این دو محیط (دانشگاه و جامعه) متعجب شدند که انگار به یک کشور دیگه مهاجرت کردند!!! باید بدونیم که جوامعی مثل جامعه اینترنت یا هم دانشگاهی ها یا سایر طبقه هایی که تعریف کننده گونه خاص ! ما هستند فقط بخش کوچیکی از جامعه ما هستند و به جای اینکه مدام از صبح تا شب بشینیم و در مورد فرهنگ جامعه و بلایایی که سرمون میاد  غر بزنیم، بهتره درک کنیم با این جامعه کنار بیایم

تعريف هوش: توانایی تطابق با محیط و شرایط جدید و استفاده بهینه از شرایط موجود

پس شما که خودتون رو باهوش تر از بقیه می دونید، طبیعتا باید خوب بتونید با شرایط کنار بیاید (دقت کنید که نمی گم همرنگ جماعت بشید، میگم کنار بیاید) و در شرایط موجود بهترین کارها رو انجام بدید...مطمئنا اگر واقعا یک روشنفکر و باهوش باشید ، این شما هستید که شرایط رو درک می کنید.

نمی خوام مطلب رو زیاد طولانی کنم، اما دوستانی که تا این لحظه با جامعه و درشتی های اون برخورد نکردند، در نظر داشته باشند که قرار نیست همه مثل ما باشند و هیچ جامعه ای هم جامعه فاضله نیست و به ازای تمام صفتهای ناپسند افرادی هستند (همانطور که به ازای تمام صفات خوب هم افرادی هستند)