بعد از خوندن این مطلب در مورد صفحه جستجوی گوگل برای سال 2001  (یعنی انگار تو سال 2001 هستین و دارین اینترنت رو سرچ می کنین) رفتم تو عوالم اولین آشنایی هام با اینترنت........

...اولین صفحه یاهو بود...یاهویی که اون روزها همه چیز اینترنت ما بود.وقتی لوگوی قرمزش با اون علامت تعجب کنارش می اومد انگار رو آنتن بودیم. انگار داشتیم از ایستگاه فضایی به کره زمین نگاه میکردیم!... اون موقع ها اشتراک اینترنت خیلی گرون بود و برای مصرف کننده خانگی اصلا نمی صرفید. تو تبریز فقط شرکت تراکتورسازی بود که به کاربران خونگی اشتراک میداد.فقط امتیاز اولیه اش سیصدهزار تومن بود فکر کنم. بجز اون البته میشد از طریق دانشگاه هم به دنیای اینترنت وصل شد.

یاهو در 1995

... بین کلاسها میزدیم می اومدیم اینترنت، با چند تا از دوستام. من وبگردی می کردم و انها هم همپای من غرق لذت مکاشفه ابعاد دنیا میشدند.ابعاد دنیای مجازی اون موقع ها خیلی کوچیک بود، نه وب دویی بود و نه وبلاگ ها جون گرفته بودند. یاهو مسنجر یا نبود یا  هنوز مد نبود. یاهو چت جذابیت زیادی داشت. با زبان انگلیسی شکسته بسته مان با افرادی از کشورهای دنیا می چتیدیم. معمولا دو تا سوال رو حتما از اجنبی ها می پرسیدم،یکی اینکه در مورد مملکت ما چی فکر می کنن (البته اگه الان بود نمی پرسیدم، چون میدونم چی فکر می کنن) و دومی اینکه اونجا ساعت چنده؟ وقتی اونجا اوایل شب بود و اینجا طرف ظهر، احساس میکردی که داری ماه و خورشید رو دور میزنی. دیگه مرزی نبود واقعا شده بودی دهاتی دهکده جهانی.

گوگل در 1998

در همین راستمان:

اولین وبلاگ فارسی و اولین پستش

تاریخچه اینترنت در ایران

تاریخ اینترنت

History of Internet

Tim Berners Lee (مخترع WWW)

______________________________________________________________________

پ.ن: در سال 2001 نتیجه جستجو برای کلمه پزشکی (فارسی) فقط 5 مورد است!