همانا کوچ و مهاجرت کردن جزو آداب پسندیده ای است که حتی در روایات نیز به هجرت در راه خدا توصیه شده است!

از آنجا که دوستان یکی یکی از این مملکت به ممالک فرنگ می کوچند و از آنجا که ما به دلایلی نمی توانیم از این مملکت دل بکنیم‌ (وطن پرستی است دیگر) حداقلش می توانیم یه کوچهای دیگری انجام دهیم. همانا یکی از این امور کوچاندن وبلاگ است!!!! از سرور وطنی به سرور بلاد کفر!

راستش چند وقتیه قصد منتقل کردن بلاگ به وردپرس رو دارم و اکانت هم ایجاد کردم اما منتظر پیدا کردن راه خوبی برای انتقال مطالب وبلاگ از پرشین بلاگ به ورد پرس بودم. اما هر چقدر گشتم راه خوبی نیافتم. بهترین راه توصیه شده یعنی این اکستنشن را هم تست کردم اما فایده ای نداشت. بعنوان آخرین شانس خواستم اینجا از دوستانم کمک بخواهم تا اگر راه مناسبی سراغ دارندبفرمایند و گرنه اجبارا باید پست ها را دستی انتقال دهم که در اینصورت از داشتن گنجینه کامنتهای خوب دوستانم محروم خواهم شد.

راستی این هم آدرس جدید: http://78med.wordpress.com/

__________________________________________________________

پ.ن: دوستانی که از طریق فیدبرنر مشترک وبلاگ هستند نیازی به تغییر اشتراک خود نخواهند داشت و بعد از نقل مکان فید وبلاگ جدید در فید برنر قرار خواهد گرفت.

پ.ن٢: جالب!: اتفاقا امروز که داشتم پست های همکاران را می خواندم ۴-۵ نفر  در آخرین پست به مساله مهاجرت اشاره کرده بودند. در این میان دکتر سردار مقاله جالبی ارائه کرده است.

گذشته از آمارهای رسمی، همین که در این بازه زمانی کوتاه چندین نفر همزمان به این مساله اشاره می کنند جدی بودن مساله مهاجرت را بویژه در فضای اخیر می رساند.