صدای ملت؟!!

از روزی که توسط همکاران محترم رزیدنت تبلیغات غیر مستقیمی برای این وبلاگ شده، موارد زیادی به دستمان رسیده که اینترنهای محترم خواهان انعکاس آن شده اند، ما هم بدون هیچ تفسیر و یا جانبداری مطالب را حتی الامکان همانطور که به دستمان رسیده برایتان نقل می کنیم:

تصحیح پروگرس نت(Progress note):

یادتونه اون قدیمها وقتی املا یا انشا می نوشتیم معلم می نشست و بر اساس غلط ها نمره ای به ما میداد؟ حالا من یه مورد براتون بگم که مشابه این قضیه است اما در بیمارستان.
رزیدنت محترمی داشتیم که سر یه قضیه، نظر بسیار مثبتی!!! در مورد اینجانب پیدا کرده بود، ایشون هر وقت صبح می اومد ویزیت، اول می نشست و دونه به دونه پروگرس نت های من رو جلوش می گذاشت و اونها رو از نظر غلط املایی، جمله بندی و علمی بررسی می کرد و زیر غلط ها یا جا افتاده ها خط می کشید و یه محاسباتی میکرد و آخرش هم نمره ای در حد ۲-۳ یا حداکثر ۴ و ۵ از ۲۰ به من میداد. جالب این که من هر جور می نوشتم این نمره ها از ۵ تجاوز نمی کرد. البته برای بد خطی هم کسر نمره داشتیم!!!
من می خواستم از وزارت بهداشت تقاضا کنم که همونطور که آموزش و پرورش آیین نامه تصحیح دیکته رو بخشنامه کرده، آیین نامه ای برای تصحیح پروگرس نت بنویسن تا هم ما خیالمون راحت بشه و هم این رزیدنت محترم زیاد در محاسبات خودشون رو خسته نکنن.

آمپول کزاز!!!:

بعضی ها خیلی IQ تشریف دارند. مثلا کاشفان ایرانی آمپول کزاز...اشتباه نشه، منظورم واکسن تتابولین نیست.
يكي از اينترنهاي محترم دانشگاه ..... كه در بخش اورژانس با ما بودند و هميشه هم عشق دخالت در امور بيماران بقيه رو داشتند براي مريض من علاوه بر تتابولين، آمپول كزاز هم (اون هم با خط فارسی) تجویز فرمودند. 
ما شنیده بودیم از توی چای و پفک و این جورچیزها جایزه در می آد، اما نشنیده بودیم مدرک هم ممکنه اینطوری در بیاد یا با پول بشه مدرک خرید.
در ضمن برای سازمان استعدادهای نا شناخته هم پیشنهاد میدم که بیان این جور استعداد ها رو جمع کنند که هرز نرن.

اگه ایشون گفتن...:

تو مورنینگ همه باید برای کارهایی که برای مریض انجام دادند جواب پس بدن. بعضی وقتها هم میشه که اساتیدی که دستور بستری بیمار رو می نویسند یک سری دستورات رو هم همراه برگ بستری می نویسند تا حتما اجرا بشه.
تا حالا چندین بار پیش اومده که برای مریض آزمایش یا دستور دارویی یا کار تصویری درخواست سده و تو مورنینگ اساتید حاظر به ما توپیدند که این کار رو چرا کردید و کلا شخصیت علمی و اخلاقی ما رو زیر سوال بردند، اما وقتی آخر کار معلوم میشه که یکی از اساتید این دستورات رو صادر کرده با گفتن جمله «اگه ایشون گفتند...هیچ» قضیه ختم به خیر شده، حتی یک بار یکی از اساتید گفتند که «خب اینو از اول بگید!»
من از پشت همین تریبون! از اساتید تقاضا دارم قبل از هر گونه توپ و تشر، بپرسند که دستور توسط کی صادر شده و اون وقت اگه دستور اینترن یا رزیدنت بود ایرادهای لازمه رو وارد کنن تا اینجوری از مشکلات آنچنانی هم پیشگیری به عمل بیاد.

/ 4 نظر / 4 بازدید
ولی الله

دوست من سلام آی گفتی و داغ دل منو تازه کردی.خدا رو شکر ما رزيدنت نداريم ولی فحش های رزيدنت رو هم ما بايد بخوريم!!! چه ميشه کرد اينا هم از محاسن اين رشته است. اخيرا شاهد هتک حرمت به وبلاگ ها از طريق آدرسم بودم.بنابراين مواظب خودت باش!!!!

پزشکی مشهد

از نظری که راجب مطلب ميترال دادین ممنون.وبلاگ شما هم خيلی خوبه وبا اين که من سال ۳ هستم و هنوز کلی تا اينترنی و...فاصله دارم اما مطلبای وبلاگتون برام خيلی جالبه..شايد چون خيلی روان و خالصانه مينويسين..در هر حال از این که از طریق بچه های طبیب با شما آشنا شدم خوشحالم وهميشه پيروز باشيد(دريچه ميترال)

طهورا

سلام. من آپم دوست داشتی بيا!

طهورا

مگه آبگوشته که بار می ذارن؟؟ وقتی خيس باشه بوی گندش در مياد . بله خانم ها معمولا به صورت خشک نگه داری می کنن!