چگونه وبلاگ پر مخاطبی داشته باشیم

اصولا هر وبلاگ نویس یا سایتمندی آخر آرزوهایش این است که در هر دقیقه فوج فوج ملت بریزند توی وبلاگش و مطالب نغز او را خوانده و گوهر پنهان در میان کلامش را کشف کرده و به جهانیان اعلام دارند.

 اما از آنجایی که ایرانیان بعد از برزیلی ها و چند کشور گری گوری دیگر دنیا جزو خوره ترین موجودات در قسمتهای الکی وب (مثل شبکه های دوستی و وبلاگ و از اینجور چیزها) می باشند و در هر چند دقیقه یک بار، یک وبلاگ فارسی زبان پا به عرصه اینترنت می گذارد، سر بالا کردن در میان این سیل خروشان وبلاگی که مثل مور و ملخ به جان اینترنت افتاده اند کاری بس عظیم و دشوار است.

به خاطر همین خواستیم تا چند راهکار برای جذب مخاطب در اینجا بروز بدهیم تا هر کس به قدر وسع و درک خود از آن بهره ای ببرد.

۱- دید و بازدید:

طبق قانون نمی دونم چندم نیوتن (از بس برای بنده خدا قانون الکی جعل کردند که شماره قانونهای اصلیش یادم رفته) هر عملی عکس العملی دارد...مطمئن باشید که اگر شما به دیدن ۱۰۰ تا وبلاگ بروید و مرتب در آنها کامنت بگذارید، صاحبان حداقل ۲۰-۳۰ تا از آنها هم برای دیدن وبلاگ شما خواهند آمد یا بعبارتی بازدید پس خواهند داد.

نکته: استفاده از عبارات«وبلاگ زیبایی دارید» «چه وبلاگ جالبی» «همه پستهای زیبایت را ته خواندم» و... برای تلطیف قلوب الزامی است.

استاد برگزیده در این زمینه: ماشالله، هزار ماشالله همه استادند

۲- تبلیغ

تبلیغ خودش بحث مفصلی است، ما در اینجا به ذکر تیتر وار چند روش اکتفا میکنیم:

فرستادن پیغامهای مکرر در چت روم ها و یاهو مسنجر وغیره، استفاده از همان روش دید و بازدید، بازهم فرستادن پیغام در چت روم ها و مجددا استفاده از روش دید و بازدید و بازهم.....

استاد برگزیده: حضرت ارکید

۳- لینک، یک در دنیا ..هزاران در اینترنت

لینک مساله بسیار جالب و جذاب و هیجان آوری است. در اینترنت، لینک یعنی هستی. به یقین اگر دکارت زنده بود می گفت: من می لینکم پس هستم.

در مورد آداب لینک دهی و لینک گیری، مقاله ها تایپیده و کیبوردها فرسوده شد اند و اساتید بی شماری در این زمینه هستند از آن جمله مولانا ک.ض و چند تا مولانای دیگر که الان لینکشون از مغزم پاک شده....در این زمینه شما را به استفاده از محضر آن اساتید توصیه میکنیم.

نکته: پس از مدتی که تعداد زیادی لینک تبادل کردید و ستون بغلی وبلاگتان دیگر جا نداشت، برای دست به سر کردن لینکهای قدیمی می توانید از ترفند«ای وای قالبمو عوض کردم همه ش پاک شد» استفاده نمایید. در صورت برخوردار بودن از روی لازم می توانید چند روز بعد از تبادل لینک، لینک طرف را پاک کرده و خم به ابروی مبارکتان هم نیاورید.

استاد برگزیده نکته: جناب  و ا...

۴- جستجوگران را به دام بنداز:

خوب، خودتان که می دانید ملت چه چیزهایی را جستجو می کنند، همانها را در وبلاگ به نحوی بتپانید تا ملت در بدر به دام وبلاگ شما بیفتند.

نکته: از آنجایی که برخی از این کلمات محبوب ، ممکن است باعث فی+ل+تر شدن وبلاگ مربوطه شود، استفاده از سایر کلمات محبوب توصیه می گردد، نظیر: سریال نرگس، کادوی تهرانی، خوبی کریمی، داش سیا، پرسپولیس زلزله، اسقلال قهرمان و ....

استاد برگزیده در این زمینه:  آ.س.ت مرحوم که کلمات مزبور را داخل متادیتای وبلاگ چپانده بودند 

در پایان هرگونه تشابه اسمی- فعلی و حرفی موارد مثال را با وبلاگ نویسان حقیقی و حقوقی و مجازی به شدت تکذیب کرده و ...همین...تکذیب میکنیم

 

/ 26 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
متوترکسات

وبلاگی محبوبه که نويسنده‌اش سربازيشو تموم کرده باشه در ضمن يک نکته مهم هم اينکه از عناصر گرافيکی و انيميشن کمتر استفاده کنيم تا سرعت لود پايين نياد.

متوترکسات

در ضمن يادم نرفته : «همه پستهای زیبایت را ته خواندم»

متوترکسات

اين کامنت رو هم گذاشتم تا آمار بازديد وبلاگت بالا بره.

متوترکسات

ممنون که پستهامو خوندی و کامنت گذاشتی. راستی وقتی رفتی سربازی يه لپ تاپ با خودت ببر؛ برامون وقايع پادگان ۰۱ رو گزارش کن. در ضمن کارت پایان خدمت می‌ففففففروشیم!!!

میلاد

وبلاگ بسیار خوبی داری خوشحال می شم اگر یه سری به وبلاگ من بزنی و نظری هم بگذاری[لبخند]

فائزه

وبلاگ جالبی داری خوشم اومد![تایید]به وبلاگ منم بیاو نظر بذار ممنون!خیلی استفاده کردم!!!!!!! فعلابای بای!

montazer

استفاده کردم در حد المپیک به مال من نظر بده...

شبرو

slm webloge خوبی دارین به منم سر بزنید ضرر نمی کنید. در ضمن اماده ی تبادل لینک هم هستم . اگه خواستید لینک کنید بعد بگید تا لینکتون کنم. ادرس ما : www.pishgamdl.blogsky.com

مهرزاد

وبلاگخوبی داری خوشحال میشم به وبلاگ من هم سری بزنیhttp://mehrzad79.parsiblog.com/[تماس][ماچ]

شمایل

سلام ممنون از مطلب خوبتون متشکرم خوش حال میشم به من هم سر بزنی