روز پزشک

مقدمه:دوباره محض احتیاط روز پزشک را به همه همکاران محترم تبریک عرض می کنم.

دیروز و امروز هر کدوم از بچه ها را که می بینم و با هم تبریک رد و بدل می کنیم، یه لبخند معنی دار نیمه تلخ هم به هم می زنیم.در راستای رسالت اطلاع رسانی وبلاگ باید عرض کنم که این لبخند ها دارای معانی زیر می تواند باشد:

۱- برو بابا دلت خوشه ها!

۲- مگه اینکه خودمون به خودمون تبریک بگیم.

۳- این سوسول بازی ها چیه بابا؟ به ما نیومده این حرفا.

۴-حال کردی جفتمون هم با تبریک رفع تکلیف کردیم.

۵-یار دبستانی من .... زیر درخت آلبالو گم شده!

و.....

بیان مساله: اصولا همه ادارات، نهادات و غیره جات در روز های مربوط به خودشان کلی برای خودشان  برنامه و جشن و مراسم و یادبود و این حرفا دارند.اما تا جایی که بنده به خاطر دارم این روز پزشک فقط یک عنوان ظاهریه و هیچ اقدامی در این روز صورت نمی گیره.

امسال حتی دریغ از یه تیکه پارچه که روش نوشته باشه مثلا :« روز پزشک به شما هیچ ربطی ندارد.» هم در جایی از بیمارستان ها ندیدم. البته شاید در این لحظه که من این مطلب را می نویسم چند تا پلاکارد برای خالی نبودن عریضه به در ودیوار زده باشند. اما من که امروز صبح چیزی ندیدم. این موضوع می تواند ناشی از چند علت باشد:

۱- چشمان اینجانب ضعیف شده است.

۲-حواس بنده پرت بوده باشد.

۳- اصولا بنده ندانم که پلاکارد چیست.

۴- مسوولان در فکر اینکار بوده باشند! اما بودجه کافی نبوده باشد!

۵- مسوولان به فکر و بودجه هم موجود بوده باشد، اما اسراف از بیت المال خوب نبوده باشد.

۶-پلاکارد نصب شده اما باد آن را کنده و با خودش برده (رابطه باد و مسووولان هم که طبق معمول حسنه است)

۷- پلاکاردها را دزدیده اند!!!

۸- اصلا روز پزشک مگر مهم بوده باشد؟!!

البته علت یابی برای نبودن پلاکارد تبریک کار بیفایده ای است چون خود پلاکارد هم اصولا چیز بیفایده ای است. مثلا حالا بر فرض با آب طلا هم بر در و دیوار بنویسند که «روز پزشک خیلی خوب است» ، مگر فرقی به حال  من و شما خواهد کرد؟

پیشنهاد: به نظر من باید برای صرفه جویی در مصرف جوهری که صرف نوشتن یک خط «روز پزشک و ولادت ابو علی سینا» در مقابل روز ۱ شهریور در تقویم ها می شود، اصلا باید این روز پزشک را حذف کرد. چون هیچ فایده ای که ندارد ، داغ دلمان را هم تازه می کند.

مسوولان محترم خیلی بخواهند هنر کنند در این می توانند یک سمینار بگذارند که ماشالله کشور محترم ما از نظر سمینار خیلی خودکفا است و ۱۰۰۰ تا سمینارش هم به یک سر سوزن آن-استریل شده نمی ارزد.

 یا فوقش یک برنامه جشن می گذارند که اولش نیم ساعت رییس دانشگاه بیاید و خودش را تبلیغ کند و بعد هم رییس فلانجا و بهمانجا بیایند یک ابراز وجودی بکنند و در این بین یک شیرینی به هر کدام از حضار برسد (که تازه به احتمال قوی ما جزو ان حضار هم نخواهیم بود) فوقش حالا یه نفر هم بیاید و دو تا آهنگ عهد بوق بخواند و برود.

خلاصه: به خاطر همین ما از پشت همین تریبون (و نه تریبون دیگری) از تمام مسوولان وزارت بهداشت و چاپ کننده های تقویم ها و نمایندگان مجلس و آبدارچی سازمان امور اداری و حسن آقا بقال سر کوچه و تمام عزیزان دیگری که دستشون تو کاره (یعنی دست اندر کاران محترم) عاجزانه تقاضا داریم که این روز پزشک را حذف و ما را کلی سرفراز و دشمنانمان را آسوده خاطر بنمایند.

>>>>در پایان اگه این مطلب یه جورایی تو ذوق می زد عذر می خواهم، چون امروز خیلی کسلم.آخه امروز روز پزشکه!

/ 4 نظر / 4 بازدید
رهگذر

اي رفته از برم به دياران دوردست! با هر نگين اشك , بچشم تر مني هر جا كه عشق هست و صفا هست و بوسه هست در خاطر مني. هر شامگه كه جامه نيلين آسمان پولك نشان ز نقش هزاران ستاره است هر شب كه مه چودانه ي الماس بي رقيب بر گوش شب به جلوه , چنان گوشواره است آن بوسه ها و زمزمه هاي شبانه را ياد آور مني , در خاطر مني. در موسم بهار كز مهر بامداد تكدختر نسيم مشاطه وار موي مرا شانه ميكند آندم كه شاخ پر گل باغي به دست باد خم مي شود كه بوسه زند بر لبان من وانگاه نرم نرم گلهاي خويش را به سرم دانه ميكند

[خداحافظ]