دیوار نوشته های پادگان


دیوار نوشته ها در پادگان یک جور رسانه هستند، بعضی از آنها یک نوع پیامند که از سربازان یک دوره به دوره های بعدی منتقل میشوند، بعضی یادگاریهایی شامل نام و نام شهر و شماره دوره نویسنده است، بعضی هاشان هم انتقادات ملایم و گاه طنز آمیزی است که به سیستم نظامی وارد میشود.
جالب است که در اینجا بر خلاف جاهای دیگر مطالب غیر اخلاقی، انتقادات تند و مضامین سیاسی کمتر به چشم میخورند، شاید به دلیل ترس از مجازات یا شاید هم به این دلیل که اینجور نوشته ها را سریع پاک میکنند. در زیر نمونه ای از این دیوار نوشته ها را می خوانید:

فقط هفته اول سخت است، بعدش راه می افتی.

با سرگروهبانها خوب باش تا دوره ات خوش بگذرد

ارشد ها در روزهای آخر {...} [چاپلوس] می شوند

فامیلهای مونث پشه های اینجا را ...... (بدون ویرایش-اصل جمله نقل شده است)

این دوسال از زندگی را پوچ در نظر بگیر/ جواب: اتفاقا مرد میشی/جواب جواب: زرشک/جواب3: آب زرشک/جواب 4: همه تون دیونه اید که رو دیوار اینجا چت راه انداختید/جواب 5: خودت هم که داری اینجا چت می کنی؟

اینجا برای قایم کردن مواد و سیگار شما امن نیست (نزدیک لبه پنجره دستشویی نوشته شده بود)

مواظب خبرچین ها باشید

از وقتی اومدم اینجا،دریا برایم معنی دیگری پیدا کرده

نقطه ضعف دستشان ندهید

ناراحت نباش! راحت می گذرد، فقط اگر به دوست دخترت فکر نکنی!

امروز رفتیم میدان تیر. کلی حال داد - محمد از سبزوار تاریخ ../../..

حتی به دوستت هم اعتماد نکن دنیا خیلی {...} [افتضاح] شده

/ 16 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دکتر سينا

شما از قول من رو ديوار بنويس: تا ساغرت پر است بنوشان و نوش کن

سارا

سلاممم!اتفاقا بحث ما هم دم در تالارای ميکروسکوپ روزای امتحان عملی به همين يادگاريهای رو ديوار ختم ميشد خيلی خنده دارن!

مقداد

سلام بابا ايول. خيلی باحال بود. ازين چيزا واقعا همه جا می‌شه پيدا کرد. اون نقطه چين ها هم فهميدم. کاری نداره حدس زدنشون. بگم؟ باز هم بهت خوش بگذره

cerscendo

حالا واقعا سربازی خوبه؟ يعنی ما حسرت بخوريم که نمی فرستنمون سربازی يا نه !!!؟؟؟

به نام دوست

سلام سربازی آنقدر زيباست که می‌خواهی خودت را بکشی تا اين مدت ۲ ساله تمام بشه تا اون چيزهايی که در دانشگاه ياد گرفتی و در اين مدت فراموش شده دوباره به ياد بياری. من خودم حدود ۳ ماهه که خدمت به گفته بعضی‌ها مقدس سربازی را تمام کردم با کلی مشکلات و ... شرمنده که سرتان را به درد آوردم. خوشحال می‌شم به وبلاگم سر بزنيد.

آمالگام

اين دوسالر ا در نظر بگير/ جواب: اتفاقا ميشي/جواب رشك/جواب3: آب /جواب 4: 5: خودتچت ني؟ سرباز گرامی دسترسي به اين چت روم امکان پذير نميباشد

خاطره

چه بانمک!! ميبينی چقدر با مزه است... خوشحالی نه؟! اينهمه روشنفکر بازی اونم تو پادگان! خيلی جالب توجهه!

لاله

[قهقهه] آخی! سربازی میگن خیلی سخته ولی فکر کنم تنها قسمتی که در حق آقایون ظلم شده همین قسمت بوده !!! از فردا بلاگ من مورد اهانت آقایون قرار میگیره !!! [نیشخند] شوخی کردم بابا !

lind

با سلام و خسته نباشید وب سایت گروهی دیوار فعال در زمینه های طنز خبر تحلیل مقاله و... مایل است با شما تبادل لینک داشته باشد در صورتی که موافقید با نام (دیوار خبر عکس طنز سیاسی) لینک بفرمایید و اطلاع دهید با چه نامی لینکتان کنیم ضمنا در صورتی که مایلید مطالبتان را در سایت دیوار با نام دلخواه به اشتراک بگذارید کافیست از قسمت ثبت نام اقدام کنید و مطالب دلخواهتان را با نام و آدرس خودتان منتشر کنید.برخی از امکانات دیوار عبارتند از: امکان آپلود مستقیم فایل،صفحه شخصی،پیغام خصوصی بین کاربران و سازگاری بسیار بالا با الگوریتم گوگل و اصول سئو و ... با تشکر www.dwar.ir