بازهم اورکوت

سلام

در پاسخ به سوال يکی از دوستان وبلاگ که اطلاعات بيشتری در مورد سايت اورکات خواسته بودند، اين مطلب رو خواستم اينجا بيارم تا مورد استفاده بقيه دوستان هم قرار بگيره.در ضمن ميتونيد به مطلب قبلی در مورد اورکات هم مراجعه کنيد. اين هم لينکش:

و اما....

سايت اورکات که در حال حاضر نزديک ۰۰۰/۹۰۰/۱ نفر کاربر دارد. همانطور که ذکر شد توسط orkut  Buyukkokten پی ريزی شد.

برای عضويت در سايت و ورود به آن حتما بايد يکی از اعضای قبلی شما را دعوت کند و شما از طريق لينکی که در e-mail دريافتی -تحت عنوان invitation- وجود دارد اقدام نموده و وارد سايت ميشويد. در آنجا بايد همان آدرس ايميل را که از طريق آن دعوت شده ايد ، وارد کنيد.

در اين سايت اکثر اعضا اشخاص واقعی هستند. البته اسامی جعلی بويژه اسامی افراد مشهور فراوان است. اما با سيستم Bogus  ميتوانيد افرادی را که از نظر شما غير واقعی هستند به اورکات معرفی کنيد. برای اينکار لينکی در زير عکس هر کاربر برای  Bogus کردن او وجود دارد.

يکی ديگر از ويژگيهای سايت وجود جامعه ها يا Communities ميباشد. اشخاص دارای ويژگی مشترک در اين جوامع دور هم جمع ميشوند تا بيشتر با هم آشنا شوند، چون هدف اصلی از ايجاد اين سايت هم تشکيل شبکه دوستان در دنيای مجازی بر پايه دنيای حقيقی بوده است.

البته سايت قابليت های فراوانی نيز برای جستجوی دوستان، طبقه بندی دوستان، يادگاری نويسی!، ارسال و دريافت پيغام ، رديابی شبکه دوستی با ساير اعضا و.... نيز دارد که در اينجا به آن نميپردازيم.

اما طبق آخرين آمار همانطور که پيش بينی کرده بودم تعداد ايرانی ها در اين سايت بالا رفته و به سومين رتبه از نظر تعداد (بعد از برزيل و آمريکا) رسيده است.

باز هم از فرصت سواستفاده کرده و جامعه دانشگاه علوم پزشکی تبريز در اورکات را تبليغ ميکنم.

/ 0 نظر / 6 بازدید