خاک

انسان از خاک است و به خاک باز خواهد گشت. یونانیان باستان می گفتند ۴ عنصر در طبیعت است: آتش و باد و خاک و آب. هر چیزی که ارزشمند و عتیقه باشد را می گویند زیر خاکی و خلاصه اینکه خاک چیز خوبی است.تازه الحمدلله وزیر محترممان هم که آدم خاکی-ای است و هر چقدر آدم خاکی باشد یهتر است.

در همین راستا (راستای خوب بودن خاک را عرض می کنم) و به دلیل اینکه احساس می شد که اندک اندک روحیه تجمل گرایی و بورژوازی و فئودالی و هر چیز قلمبه سلمبه دیگری که فکرش را بکنید، دارد در میان قشر محترم دانشجو عینهو یک تومور متاستاتیک ریشه می دواند مسوولین محترم اداره فاضلاب با همکاری شهرداری محترم تصمیم به افزایش میزان روحیه خاکی در میان دانشجویان نمودند.

باز هم در همین راستا الان دو سه هفته ای می شود که خیابان جلوی خوابگاه را کنده و خاکها را به هوا ول داده اند! و از آنجایی که خوابگاه ما اصولا در محله «از ما بهتران نشین» شهر واقع نشده است، معلوم نیست تا کی این تل خاکها جلوی خوابگاه انباشته خواهند بود. البته با مساعدت باد (که اصولا با برخی مسوولان محترم روابط حسنه ای دارد) فکر می کنم به همین زودیها تمام این تل خاکها برطرف شده و به داخل اتاقهای خوابگاه منتقل شود. این کار دو مزیت تا کنون داشته است: اولا که ما کلی خاکی شده ایم و روحیه مان صفا پیدا کرده است و ثانیا که هرچی وسیله تجملی داشتیم از تلویزیون سیاه سفید فکسنی گرفته تا بشقابهای لب پر و لحاف و تشک و کتاب زیر لایه ضخیمی از خاک مخفی شده و ما را از هر چه تجمل است منزجر نموده اند...آهان یک مزیت دیگرش هم این است که دیگر از دست این مسوولان دانشگاه نمی گوییم «چه خاکی به سرمان بکنیم؟» بلکه از همان خاک های موجود و دم دست استفاده نموده و احتیاج خود را بر طرف میسازیم.

ما در اینجا از همه مسوولان می خواهیم که تشکرشان درد نکند

/ 4 نظر / 8 بازدید
سيدتقي

حالا اين خاك‌ها براي عنصر دوم يعني آب شما هم خوبه!!!!

بچه اکباتان

خيلی باحال بود جوون...نميدونستم از جمله هايتو بخندم يا از دست مسوءلين گريه کنم

نويسندگان اين وبلاگ استعداد خوبی از نظر طنز دارن و ۱۰۰۰ البته روحيه شجاعی از نظر...