به خاطر يک مشت دلار(خاطره ارسالی)

وقتی پزشک عمومی بودم، تو یکی از شهرهای کوچیک مطب داشتم. بعبارتی دکتر صفر کیلومتر بودم و مریض زیادی نداشتم، هرچند که معمولا در آزمونها و دوره هایی که برگزار میشد رتبه اول اون شهر رو کسب میکردم(یه ذره فروتنی09.gif).

با گذشت چند ماه از طبابتم، هنوز هم در حد انتظار مریض نداشتم! با وجود اینکه همیشه تشخیصهایی که میدادم درست از آب در میومد(ادامه فروتنی04.gif)
مطب همسایه من هم پزشک عمومی جوانی بود، اما با این فرق که کار و بارش سکه بود و ماهی اقلا ۲ ملیون تومان درآمد داشت.

یک بار یکی از افراد متشخص شهر با ناراحتی روحی پیشم اومد، وقتی باهاش حرف زدم متوجه شدم که به گونه ای از افسردگی شدید همراه با جنبه های سایکوتیک(جنونی) دچاره. یک معرفی نامه براش نوشتم و گفتم حتما به تبریز پیش یکی از روان پزشکها بره.

آقای متشخص هم گذاشته بود رفته بود پیش همسایه جوان، همسایه جوان هم بهش گفته بود:« بابا این حرفها نیست، تو یه ذره چرک رفته تو مغزت، باید ۱۰ جلسه بیای پیش من، هر جلسه ۴ ساعت با سرم مخصوص درمانت میکنم که البته جلسه ای ۴۰ هزار تومنه که قابل شما رو نداره!!!» آقای متشخص هم قبول کرده بود و ۴۰۰ هزار تومان داده بود تا هر جلسه یک لیتر سرم نرمال سالین با یک ویال پنی سیلین ۸۰۰ در عرض ۴ ساعت دریافت کند!!!

با این حساب همسایه جوان هم به پول رسید و هم آقای متشخص را راضی نگه داشت و هم وقتی بقیه مریضها در آن ۴ ساعت میامدند مطب میدیدند که همسایه جوان دارد چهره های سرشناس شهر را در مطب درمان میکند.

با تشکر از دکتر ح برای این خاطره.... لطفا تو رو خدا ذهن خلاق اقتصادی برخی عزیزان با شنیدن این قصه به کار نیفتد!!!

/ 20 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سوده

سلام! به صورت دو جانبه از مدلاگ و وبلاگ طهورا به اينجا پرتاب شدم که فضولی کنم ببينم چه خبره!!!! من فکر می کنم همه ی اين جماعت الاف (يا شایدم علاف) کلاس ما که به روش معروف پدالی امتحانات رو پاس می کنن، آخر سر همین جوری بشن!!! در مورد اون پست زیری هم ما یه سری می خواستیم روی یه دختره اسم بذاریم! دختره خیلی افاده ای بود و خودش رو می گرفت و فکر می کرد که خیلی هم ...ه! مونا گفت اسمش رو بذاریم جیگر((: من گفتم ضایع اس! تصمیم گرفتیم یک فامیلی براش درست کنیم! خلاصه آخر شد جگرپناه!!!! آی ی ی ی ی خنیدیدم!!!!!!!((: (برای آقایون هم داریم البته:دی)

ستاره

من لينکتون رو توی وب لوگم گذاشتم.

sory

ممنون از اطلاعاتتون. ولی فکر کنم سايت يه ذره دردسر داشته باشه .بايد خريداری شه نه؟ چه جوری ميتونم گير بيارم ؟

ستاره

سلام.اين وقفه يعنی اين که قبل از عبور از هر چيز يک تامل کرد و بعد گذشت.

sory

فعلا به همين وبلاگش قانعم ولی شايد يه سايت درست کردم(در آينده).بازم ممنون. منم لينکتونو تو وبلاگم گذاشتم.

فرهاد

آخه پنی سيلين ۸۰۰ که پروکائينه است نه کريستالينه،حتما طرف تا حالا دار فانی را وداع گفته!

روشنک(تو را من چشم در راهم)

سلام نگران نباشين هر اتفاقی هم بيفته درمورد افکار اقتصادی من هر گونه ارتباطی را با اين وبلاگ تکذيب ميکنم و اصلا نميگم که ايده اين طرح از کجا آب ميخوره ميگم من ازتنبلی يه لينک گذاشتم ملت خودشون لينکاشونو بذارن چرا شما گوش نميکنين آخههههههه

لاله

سلام. جسارتا خانوم فتح الله زاده !!! يا يه همچين چيزی ! هنوز هم با اون اخلاق ... در خدمتمون هستن !!! فردا قراره سر امتحان يه حالی به متقلبين بده

پدر(نم‌نم)

يه چيز هم من شنيده بودم...طرف کليه ها رو شتسشو می‌داد با يه ليتر سرم و يه عدد ريفامپين...