شوراهای شهرها (سياست با ديد پزشکانه!)

از آنجایی که در راستای افزایش بینش سیاسی ملت غیور گاه احساس می کنم باید بعضی چیزها را بنویسم، برای جدا کردن اینگونه مطالب (که احتمالا انعکاس دهنده نظر جمع دانشجویان پزشکی نباشد) از امضای یاشار استفاده خواهم کرد.

شوراهای شهرها

از امروز تبلیغات رسمی کاندیداهای شورا ها شروع شده است و تمام در و دیوار و درختان و تیر برقهای شهر هم از حملات تبلیغاتی ایشان در امان نمانده است.
هنر تبلیغات در گرفتن عکسهای متفکر مآبانه و خوش تیپ نمایانه خلاصه شده است!
چیزی که در اکثر این تبلیغات خودنمایی می کند عدم ارائه برنامه درست و حسابی از طرف کاندیداهاست.
مثلا در شعارها آمده که توسعه شهر، ترقی و آبادانی، زیبا ساختن، اندیشه نو، گسترش عدالت و... آقا جان! مگر قرار بود بفرمایید «عدم توسعه شهر، عقب ماندگی و خرابی، کریه ساختن، اندیشه های عهد بوق و...» ؟!!! خب چطور می خواهید این پیشرفتها را محقق کنید؟ لطفا دقیق حرف بزنید تا بفهمیم قدرت استدلال و منطق شما در چه حد است؟ و چقدر این برنامه هایتان عملی است؟ و کلا چقدر برنامه ریزی بلد هستید؟ البته بگذریم از آنهایی که فقط به عبارت «کاندیدای دوره سوم شورای شهر» اکتفا کرده اند.
فرض کنید یک مریض پیش شما بیاید و در plan درمانی بنویسید:«لطفا درمان شود!!!» این را هیچ کس قبول نخواهد کرد، ما می دانیم که جوامع شهری ما بیمار است، اما هر کس که می خواهد به طبابت آن بپردازد باید بگوید که از نظر او درد چیست و تشخیص چیست و چه درمانی با چه دوزاژ و روشی می خواهد برای این بیمار بدهد؟
وقتی که وعده واضح و آشکاری که داده میشود به راحتی فراموش میشود، چه انتظاری می توان از این شعارهای کلی داشت؟

یاشار

/ 4 نظر / 4 بازدید
علاف

دبيری هم تو انتخابات شرکت کرده. رای بديم بهش؟

ترکان

مشکلی که شما دارين شوراهاهم دارن اولش شعاره آخرشم بي خيال بی انگيزه بی احساس(اپيدمی)احسنت موضوع مهمي رو کشف کردين

پزشکی تبريز ۷۸

دكتر دبيري كه ماشالله هزار ماشالله امپراتوري داره براي خودش اما من در برخوردهايي كه باهاش داشتم آدم منطقي و محترمي بود..بعيد نيست بهش راي بدم...اما قصد تبليغ ندارم و مطمئن هم نيستم از اينكه واقعا ميتونه تو شورا مفيد باشه يا نه؟!!