باز هم این مستکبرین!!!

۱-پزشکان و وبلاگستان:


یک فردی آمده در وبلاگش (که قبل از نوشتن این مطلب احتمالا هیچ بازدید کننده ای هم نداشته) تحت عنوان نقد وبلاگهای پزشکی (آن هم نقد فقط ۳ وبلاگ) یک سری حرفهای بی پایه و توهین آمیز نسبت به کل جامعه پزشکی زده. من نمی دونم به تمسخر گرفتن خاطرات صادقانه و توام با طنز یک دانشجوی پزشکی (که هیچ مسوولین درمانی متوجه او نیست و در حال آموختن است) چه معنی دارد!؟؟ البته همان اول مطلب و کامنتهای این فرد را که بخوانید به درجه ادب و شعور این فرد پی می برید.

(بنا به پاره ای دلایل لینک مطلبش را حذف کردم)


۲-تعرفه های جدید:


اعلام نرخهای جدید خدمات درمانی هم که سر و صدای زیادی راه انداخته!
امروز اخبار ساعت ۱۴ شبکه به اصطلاح ملی،طی یک گزارش به مسوولیت ضد امپریالیستی (و صد البته پوپولیستی) خود عمل کرد و پزشکان (این قوم همیشه خونریز و مستکبر) را افشا نمود!
نکات جالب در مورد این گزارش:
الف)از همه (حتی وزیر رفاه که در حوزه خود نیز ناکارآمد نشان داده) در این مورد مصاحبه به عمل آمد به جز خود دست اندکاران نظام پزشکی.
ب) از بیماران قیمت داروهایی که خریده اند را می پرسیدند و آن را به حساب حق ویزیت بالای پزشکان می گذاشتند.
ج) وزیر رفاه مدعی شد: اتحادیه هیچ صنفی خودش برای صنف خودش قیمت گذاری نمی کند! ما که تا حالا کاملا برعکسش را دیده ایم (به لیست نرخهای مصوب همه صنوف! نگاه کنید و ببینید مهر کجا غیر از اتحادیه صنف خودشان پایش است!)
د)در گزارش ادعا شده که نباید پزشکان خودشان بر خودشان نظارت کنند. با این حساب پیشنهاد میشود بقالان بر کار پزشکان نظارت کنند!! یا مثلا پلیس بیاید و تشخیص دهد که آیا اقدامات درمانی انجام شده طبق اصول علمی بوده یا خیر.


۳-مشاعره:


از علی جان و بانو کرشندو! به خاطر دعوت شاعرانه شان ! تشکر می نمایم و اینک این هم پاسخ من:


الف)ابتدا جدی ها:


علی>>>خاک


پنجه های جستجوی آب را
خاک کردم در کویر وهم ها
پای خود را میگذارم روی آه
تا نخیزد گردی از آهم به پا ...


(این قسمتی از شعریه که چند سال پیش گفته بودم)

کرشندو>>>آشفته


بر ساحل سرخ سکوت،در کنج موج جستجو
می روبم اشک از دیدگان،خالی ز مِی شد این سبو
آشفته از گرمای دِی،جان در گریز از این عدم
بنشسته ام لحظه شمار،تقویم با من روبرو


(این شعر رو هم محصول امروزه، درددلهای یک پزشک قوه بحریه که منتظر پایان خدمتشه!!!)گرمای دی هم با توجه به آب و هوای بندرعباس آمده است. اشک دیدگان هم به دلیل پوست کندن پیاز است!!!!


ب)حالا شوخی:(این دو تا شعر هم محصول امروزند)


کرشندو>>> هیاهو-آشفته


من اینک در اتاق یک مطبم
هیاهو می کند آشفته قلبم
نشد همراه چشمم خواب راحت
ولی مستکبرم،چون شرق و غربم!!!


علی>>>عاقلان-خاک-رعنا


عاقلان کین جلوه در محراب و منبر می کنند
چون به رعنا می رسند،صد خاک بر سر می کنند!

و حالا دعوت می کنیم از:
دکتر ریحا ن- دکتر س( شرح حال) - خاطره خانم(کی فکرشو می کرد) - آقا رضا(یک دانشجوی پزشکی) - متوتروکسات - نیشتر - وحدانه خانم(استاد فیزیک) - دریچه میترال(طبیب) - شملک

با یکی از کلمات کلیدی: مطب -مستکبر -تقویم - سرباز - کویر

 

/ 11 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شملک

جریان چیه؟ این بازیه چه جوریه؟ هوم؟ راجع به افزایش تعرفه های پزشکی هم چیزی نمیگم چون حرف ها زیاده

علی

عجب شعرایی [خنده] ممنون از اجابت!!! تا پزشکی رو اینا گل نگیرن که ول کن نیستن! شک داری؟!

نسرین

ماااااشالا هزااار ماشلا[نیشخند]استعداد پزشکان در زمینه شاعری چقدر شکوفا بوده و ما نمی دانستیم. قبول نیستا!!! این سعر آخری شبیه شعر منه...برای چی از دیون من که دادم به اسم حافظ چاپ کردن کپی گرفتی؟؟؟ هان؟به جرم سرقت ادبی میدهیم بازداشتتان می کنند تا درس عبرتی شود برای همگان[شیطان] در مورد اون‌ آداخلی و قارقیش هم بعدا نظر میدهیم الان کامنتمان خیلی طولانی شد!!!

crescendo

اولا که به به از این شعر و شاعری ... فقط من که نفهمیدم چی شد !! [نیشخند] دوما چرا یه مدته که کل جامعه زوم کرده روی پزشک ها !!!!

نیشتر

ممنونم عزیز یک رباعی از مولانا به شما تقدیم شد [گل]

سارا

به به به به ..چه شعرایی.دکتر شاعر بودی و رو نمی کردی..کجای اینی که چرت و پرت الکی در مورد دکترا گفته...بیا ببین دکترای ما رو ...شاعر هنرمند دکتر ارتش!!!![نیشخند]از هر انگشتشون یه هنر می ریزه همینجوری..بعله....... ولی خدایی به نظر من که هیچی هم حالیم نیست از شعر و اینا خیلی خوب بودن..افرین .[دست]

دکتر س

سلام ممنون از دعوتتان به مشاعره یک معر بی مزه نوشتم .

sory

بعداز عید این 7مین باریه که دارم سعی میکنم براتون کامنت بزارم .سند نمیشن که . من آپم اون تحقیق سلولهای بنیادی رم واسه دانلود گذاشتم. سر بزنید خوشحال می شم. وبلاگ این یارو رو هم دیدم چه بی ادب بود [عصبانی]حیف که بزرگتره و الا همچین جوابشو میدادم که...

وحدانه - سایت خاطرات استاد فیزیک

الف)‌خیلی ممنون از دعوتت . به نظرت من قریحه شاعری دارم ؟ ب )‌این قضیه تعرفه ها هم دیگه داره رو اعصابمون دراز نشست میره . اقای همسر که اصلا اخبار مربوط به تعرفه ها رو تحویل نمی گیره .

لاله

خدا رو شکر من تو لیست سیاه قرار نگرفتم !!!! [چشمک][گل]