فید و اسنارفر feed & snarfer

حتما تا حالا چیزهایی در مورد Feed و خروجی های فید (rss -xml -atom و...) شنیده اید.(هان چیه؟ به من نمی آد از این جور چیزا بنویسم!!!) اگر نشنیده اید به این تعاریف توجه بفرمایید:

Feed: سیستمی که برای انتشار آخرین تغییرات یک سایت (معمولا در زمینه های وبلاگ و اخبار) به کار میرود.

خروجی Feed: آدرسی که این تغییرات از طریق آن انتشار یافته و قابل دسترسی خواهد بود. معمولا در سایتها درقسمتی تحت عنوان feed یا rss لینکی برای این خروجی گذاشته شده است.(با این علامت) البته فایرفاکس یا اینترنت اکسپلورر ۷ هم قسمتی در نوار فوقانی خود با همین علامت دارند که بطور خودکار خروجی صفحه ای را که در حال مطالعه آن هستید پیدا کرده و نمایش میدهند.(بعنوان مثال أدرس خروجی فید وبلاگ حقیر این است: http://78med.persianblog.ir/rss.xml )

Feed reader (یا فید خوان): برنامه و یا سایتی است که خروجی فیدهای سایتها یا بلاگهای مختلف را گرفته و بدون نیاز به مراجعه به خود سایت و load کردن قالب و data های سنگین سایت مبدا، آنها را نمایش میدهد. (مثلا وبلاگستان پزشکی ایران (یا مدلاگ) که علیرضا مجیدی آن را طراحی کرده نمونه یک سایت فیدخوان است که خروجی وبلاگهای پزشکان را نمایش میدهد.)

حالا اصلا Feed reader به چه درد میخورد؟

بطور مختصر و مفید: با استفاده از فیدخوان شما می توانید بدون نیاز به بارگذاری حجم سنگین گرافیک و قالب های سایتها یا تحمل تبلیغات اجباری همراه آنها، به راحتی و بطور اتوماتیک آخرین مطالب و جدیدترین اخبار آنها را بخوانید.

حالا اییییی اسنارفر (snarfer) چیه؟

در بین برنامه های مختلف فیدخوان که من تا بحال داشته ام این برنامه سبک و کوچولوی دوست داشتنی یک چیز دیگه ست. در عین سبک بودن و روان بودن، قابلیت های بالایی دارد و استفاده از آن بسیار راحت است، بویژه که برخلاف سایر فیدخوانها مشکلی با اسکریپت فارسی ندارد و با آن سازگار است.سرعت بالای آن هم تقریبا قابل مقایسه با هیچ فیدخوان دیگری نیست.

طالبین! می توانند با در دست داشتن اصل ماوس! روی این لینک یا این یکی لینک کلیک فرموده و نسبت به دانلود آن اقدام فرمایند.

/ 6 نظر / 6 بازدید
ابراهیم

سلام خسته نباشيد مطالب قشنگی بود استفاده کردم وب پزشکی و سایر وبها یمن نیز اپ شدند همه وب ها آپ شدند منتظرتون هستم http://www.2580414.blogfa.com (** پزشکی وسلامتی **) http://quran1441.blogfa.com (**قران **) http://ebrahimmahmoodzadeh.blogfa.com (**محمد : رز راستنین درباره معصومین**) http://mahdaviiat1.blogfa.com ( مهدویت * http://www.zendegybato.blogfa.com (** حرفهای خودمونی **) http://shohada-eshg.blogfa.com (**شهدا**)[گل

علی

روز نیروی دریایی بر دکتر دریادل مبارک

فرزاد

سلام پزشکی ۷۸ جان . خوبی . اين خيلی جالبه که خيلی از رفقا وبلاگ زدن . من فرزاد مهشاد هستم . نمی دونم يادت می اد يا نه. ممنون که من رو توی ليست وبلاگت قرار دادی . اگه من هم ياد گرفتم حتما اين کار رو می کنم اخه تازه واردم و نا آشنا به اين کارا

رضا

آدم قالب عوض ميکنه. هر روز آپ ميکنه. داداششو بی خبر ميذاره. ای ول.