[مجمع رسانه ای پزشکان


اون قدیم ندیمها که وبلاگ نویسی تازه داشت راه می افتاد، کلا پزشک جماعت و طبقه اهل درس و کتاب زیاد کاری به کار اینترنت نداشتن، حتی وقتی من این وبلاگ رو راه انداختم، تو دانشکده خیلی ها می پرسیدن وبلاگ یعنی چی؟(سال 82)

اما الان خیلی فرق کرده، خیلی از پزشکان و دانشجوهای پزشکی تو عالم مجازی برای خودشون گوشه ای دارند و می نویسند.
بعد از انتشار مقاله کنایه آمیز در روزنامه شرق (مثلا یک روزنامه فرهنگ مدار!) و جوابیه دوست عزیز دکتر سینا، به فکر افتادم که چرا نباید از قدرت رسانه ای جامعه پزشکی برای بیان حرفهای این جامعه استفاده بشه؟
تشکیل یک نوع مجمع رسانه ای با شرکت سایتها و وبلاگ ها و احیانا روزنامه نگارهایی از جامعه پزشکی میتونه برای رساندن صدای این جامعه و دفاع از اون گام بزرگی باشه.
البته گروههای مدلاگی قبلا تشکیل شده اند، که باید از تلاشهای دکتر علیرضا مجیدی و حامد(نم نم) و پیام و بقیه عزیزانی که من اینجا حضورذهن ندارم تشکر کنیم.
اما مجمع رسانه ای پزشکان تقریبا یک نوع سندیکای مجازی برای مطرح کردن مسائل عمومی و صنفی این قشر و در کنار اون یک محل برای اطلاع رسانی علمی و شغلی در مورد کل افراد جامعه درمانی می تونه باشه.(یعنی محورش تقریبا یک چیز سندیکایی ست)

خوشحال میشم اگر نظراتتون رو در مورد تشکیل چنین مجمعی و شکل اون بدونم.
مثلا میشه از الگوهای وب 2 یا گروههای اینترنتی و غیره استفاده کرد.

نظر شما چیست؟
____________________________________________________
پ.ن 1: من تا جمعه در خدمتتان هستم و بعد از اون یه مدتی دیر به دیر آپ خواهم کرد(تا پایان دوره آموزش
پ.ن 2: سینوس کاروتید بعد از 9 ماه تاخیر با وبلاگ جدیدش برگشت

/ 32 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
علیرضا

در پاسخ به پیشنهادتون باید بگم ، این موضوع یکی از دغدغه های اصلی منه ، پزشکان باید صدایی رسا در اینترنت داشته باشن ، یه جامعه مجازی در اینترنت که طبعا محدودیت‌ها و ملاحظه‌کاری‌های نشریات رسمی و یا مجمع‌هایی که واقعا نماینده افکار پزشکان ایرانی نیستن ، می‌تونه یک تحول اساسی ایجاد کنه. اما چیزی که در میان جمع پزشکان کمتر مشاهده می‌شه «مشارکته» اگر استقبال و مشارکت باشه ، خود من می‌تونم با فرمت‌های مختلف زمینه‌ش را فراهم کنم ، مثلا با: - ایجاد یک نشریه آنلاین که پزشکان یتونن مطالب علمی ، صنفی ، خاطرات و هر چیزی دیگه‌ای که به نظرشون می‌رسه را خیلی راحت پست کنن. به سبک و سیاقی شبیه روز آنلاین! - ایجاد یه شبکه اجتماعی اختصاصی مثل فیس بوک. - ایجاد یه وبلاگ مشترک. در واقع هدف اصلی من از ساختن وبلاگستان پزشکی و لینکستان پزشکی ، ایجاد یه مقدمه و پایه اولیه برای تشویق پزشکان به مشارکت بود و نه چیز دیگه. ولی عملا چندان استقبالی از این طرح‌ها تا حالا ندیده‌ام و حالا خهم شک و تردید زیادی در عملی بودن چنین کارهایی دارم.

علی

قبلنم بهت گفتم یه شب که منو رضا همپست بودیم گفتم تورو میشناسه گفت همین الا(2 شب!!!) داشته به تو زنگ میزده(راستش با خودش) اینم میزان آشناییه ما! دکتر مجیدی که تلاش زیادی تاحالا در این زمینه ها انجام دادن بهتر میتونن مسیر رو ترسیم کنن. ما هم در این راه شعله شمعی روشن خواهیم کرد

مقداد

سلام اون مطلب توی روزنامه رو الان خوندم. بنظر من می‌تونه واقعی باشه. يعنی نتنها اين شغل بلکه توی جامعه داوری ما هم که همه می‌گن پاکن ‌می‌تونن ازين آدما باشنو پس زياد خودتو ناراحت نکن. اميدوارم که تو کار جديدت هم موفق باشی. کچلی خوش بگذره

رضا

دنه بالا. چچلين باشی ياغليدی . ........................... . هن.بی نيت دمه. چچل چچل باميه! گئدی مريض خانيه چچلين باشی ياغلی دی مريض خانا باغليدی ٬ آغير گل، مچید قاباغیدی.

هديه

من که پزشک نيستم ولی موافقم

ريحان

هه هه! ميشه منم بازی باشم؟ يا هنوز جز سنديکا و اين چيزا نيستم؟!

سجاد

سلام حالت خوبه عزيزم چه طوری تو دلم شده واست يه چيکه مردمو به چی دعت کردی که ما بی خبران گرد جهان ميگرديم يا علی

رضا

دوهتور جان! شوخلوخ ائليرم ها.......