برو کنار بذار باد بیاد!!!!

مهاتما گاندی می فرماید:« دوست دارم دیوارهای خانه ام را طوری بسازید که نسیم تمام فرهنگها در آن بوزد، اما مایل نیستم طوفان آنها من را با خود ببرد.»

/ 21 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سحر

سلام . بگذار تا نادان به آرزوها و اميالی نظير شهرت کاذب حق تقدم در ميان رهروان و مورد ستايش قرار گرفتن از طرف مردم سر خوش باشد . گوتاما بودا وقتی که ما اين همه صاحب سخن پارسی زبان داريم چرا از بيگانه نقل قول کنيم؟ مرسی .

مهناز

هو يره بلاگفا خيلی ام خوبه فهميدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نيما

با اجازه صاحب خانه! سرکار خانم سحر خانم! ‌ «گفتار ها را بنگريد نه گويندگان را!» چه فرقی دارد که سخنی دلنشين را که گفته باشد؟ اگر اين نقل قولی را که اکنون آوردم علی بن ابی طالب نگفته بود و يک سخن‌گوی پارسی (به قول شما) بيان کرده بود، از ارزش مطلب کم می‌شد؟ کنار بگذاريد اين نژادپرستی ها را که اگر صاحب اين وبلاگ می‌خواست چنين رويه‌ايی در پيش گيرد سزا بود که ترکی را پاس می‌داشت و نه پارسی را!

نيما

راستی!‌ اگر زياد دغدغه‌ی پاس‌داشت زبان مادری را داريد، به جای گير کردن در امثال و حکم، بياييد واژه‌های بیگانه‌ی متداول در کلاممان را با واژه‌های معادل و پرکاربرد پارسی‌شان جايگزين کنيم! واژه‌ی «سپاس» قشنگ‌تر از «مرسي» نيست؟

پزشك78

نيما ... جايي براي حرف ديگه اي نذاشتي تا من بزنم...

شيما

ديدم اون رو وای چقدر خوشحالم که شرق باز هم ميخواد منتشر بشه

متوترکسات

سلام؛ که‌فون نجه‌دی؟ ۱) پسر؛ نمی‌دونم چرا تا حالا بهت نلينکونده بودم. امروز به وبلاگت لينکوندم. ۲) فعلن که پنجره ها بستن. ۳) در ضمن آسايشگاههای سربازخونه‌ها محل بسيار مناسبیه واسه وزيدن نسيم تمام فرهنگها. خودافیز

هادی

سلام مرسی سر زدی من ورودی ۸۰ هستم ... متنتم خيلی باحاله فقط آخه بعضی از اين فرهنگا خيلی بوی بدی دارنا!!!!

سجاد

سلام اینقدر گفتی درس بخون هر کی مياد يه تيکه ميندازه به ما ببين کاره مارو به کجا کشوندی که بخاطره حرفت تا ساعت ۴ صبح درس خوندم نفهميدم کی گذشتو اذان داد خلاصه بسوزه پدر رفيق بازی نوکرتم در بست بگيرسوار شيم يا حق

رضا

ای ول. اين ای ول در راستای کامنت هائی است که می خوام بازديد کننده ی وبلاگ رو زياد کنم